Triko SPEEDWAY GRAND PRIX DÁMSKÉ ČERNÉ

CODE: ZA707


ČERNÉ DÁMSKÉ TRIKO SPEEDWAY GRAND PRIX

On stock

19,80 € / pcs

Select a size


Estimated shipping times

Germany: 7 days
Rest of Europe: 8 days
USA and Canada: 11 days
Rest of the world: 15 days


SPEEDWAY PRAGUE

Plochá dráha. Toto odvětví motocyklového sportu se vyvíjelo na několika místech současně. Počátky současné formy ploché dráhy sahají do druhé poloviny 20. let minulého století. Většina historiků tvrdí, že závody vznikly v Austrálii, avšak ne tak docela. Závody se jezdily na pískových či hliněných drahách i ve Spojených státech a Kanadě. Ani Evropa nebyla v tomto smyslu pozadu. V Evropě, se plochá dráha nejdříve ujala ve Velké Británii. Tam se první závod konal 18. února 1927. Většinou se jezdilo na oválech, které byly prvotně určeny pro koňské dostihy a cyklistické závody. Austrálie je první zemí, kde se začaly závody jezdit s kontrolovaným smykem v zatáčkách.

Oblíbenost vzrůstala i u nás, a tak začala větší i menší města stavět plochodrážní stadiony. Mezi ty, kde se závodí i dnes, patří Praha, Pardubice, Liberec, Divišov, Mšeno, Slaný a Březolupy. V současné době je nejznámější a nejnavštěvovanější břevnovský stadion Markéta, který slouží jezdcům ploché dráhy od roku 1959.

Auto klub Markéta každoročně hostí Memoriálu Luboše Tomíčka, který se jezdí na počest vynikajícího československého reprezentanta, který tragicky zahynul při boji o Zlatou přilbu v roce 1968. Jedná se o nejstarší pražský závod, který každý rok navštíví tisíce fanoušků ploché dráhy. Mistrovství světa (FIM Speedway Grand Prix), se na Markétě koná nepřetržitě od roku 1997. Od té doby prodělal areál značnou proměnu a změnil se v moderní stánek klasické ploché dráhy.

Pro letošní ročník si pro plochodrážní fanoušky připravil Auto klub Markéta sérii fanouškovského oblečení a upomínkových předmětů, které budeme postupně umysťovat na tento e-shop.

Sign in

Forgot password

I’m here for the first time and want to register

Select a size

Question about product

Upload

Quantity

If you purchase more than 50 items of one product, we will be happy to offer you special purchase terms. Send us information about the selected product and we will contact you with an offer.

Upload