type

For

size

Colour

2 products

HC STADION VRCHLABÍ

Oddíl ledního hokeje byl ve Vrchlabí založen v roce 1948 a to na přírodním ledě se skromným zázemím a malou hráčskou základnou. Postupem času získával Vrchlabský hokej   na kvalitě a tím pádem i zasloužený postup do oblastního přeboru východočeského kraje v roce 1968 - 1969. 

Stadion s umělou ledovou plochou byl slavnostně otevřen 10.12.1977, kdy při jeho výstavbě pomáhala řada dobrovolníků z řad hokejistů.        V období mezi zprovozněním umělé ledové plochy a zastřešením zimního stadiónu se úspěšně podařilo rozšířit členskou základnu a obsadit mládežnickými celky mistrovské soutěže ve všech věkových kategoriích.    S tímto současně se podařilo vychovat si své vlastní trenéry             a funkcionáře.

Do roku 1997 působil oddíl ledního hokeje pod hlavičkou TJ Stadion Vrchlabí, kdy schválili členové TJ Stadion Vrchlabí na své Valné hromadě založení HC Vrchlabí s.r.o. a společnost byla zapsána do obchodního rejstříku dne 23.6.1997. HC Vrchlabí s.r.o. se na základě nájemní smlouvy s MěÚ Vrchlabí stará o provoz zimního stadionu a jeho příslušenství. Díky své podnikatelské činnosti se snaží finančně zabezpečit chod hokejového klubu HC Vrchlabí a vytvářet tak co možná nejlepší hokejové podmínky.

V této době máme v každé věkové kategorii jedno mužstvo, které se účastní krajských hokejových soutěží. Naší snahou je dosahovat těch nejlepších sportovních  výsledků   a vychovávat hokejisty, kteří se jednou možná prosadí ve vyšší hokejové soutěži.

Zásadním zlomem v historii vrchlabského hokeje bylo zastřešení ledové plochy. S přípravami se začalo již v roce 2000, sezóna 2001 – 2002 se hrála za provizorních podmínek   při stavbě. V roce 2002 byla stavba dokončena a náš stadion se stal jedním z nejmodernějších sportovních stánků v Královehradeckém kraji. Slavnostní otevření proběhlo 28.10.2002  za účasti představitelů Českého svazu ledního hokeje, města a klubu.

Dalším milníkem ve vrchlabské hokejové historii byla sezóna 2004 – 2005, která pro A tým mužů Vrchlabí znamenala postup do II. hokejové ligy. Na začátku této sezóny přišel   do klubu nový generální partner, úspěšná firma D&D Elektromont. Naše první druholigová sezóna 2005 – 2006 byla více než úspěšná. Náš tým měl největší návštěvnost v II. lize (75 000 diváků na domácích zápasech), slavili jsme postup do PLAY-OFF.

Hned v následující sezóně ve druhé lize se podařilo vrchlabskému "A" mužstvu postoupit do vysněné 1.ligy. I v druhé nejvyšší soutěži  se vrchlabští hokejisté neztratili a v premiérové sezóně 2007 – 2008 obsadili výbornou šestou příčku a prvním předkole PLAY-OFF vyřadili senzačně několikanásobného mistra ligy, slavnou Duklu Jihlava. Na základě výborného umístění v prvních dvou sezonách si vybojoval náš tým účast v TIP SPORT CUPU, kde mimo jiné dvakrát porazil mistra ligy Slávii Praha.

V sezoně 2010 – 2011 A tým postupuje do předkola PLAY – OFF, kde celkem snadno vyřadil tým HC Berounští Medvědi a v prvním kole silně potrápil vítěze základní části 1.ligy   HC Ústečtí Lvi n/L, s nimiž nakonec po velkém boji prohrál 2:4 na zápasy.

Po odehraní této sezony se generální partner D+D Elektromont rozhodl, že již nadále nebude podporovat klub HC Vrchlabí s.r.o. a prvoligovou licenci nabídl k prodeji, kterou koupi HC Písek.

V červnu 2011 vznikl nový hokejový oddíl pod názvem HC Stadion Vrchlabí s.r.o.,jenž nadále  provozuje  mládežnická mužstva od přípravky  po starší žáky, kteří se zúčastňují krajské ligy Královéhradeckého kraje, mladší a starší dorost, který hraje ligu ČR a  A tým mužů, který je zapojen do soutěže 2.ligy ČR. 

Sign in

Forgot password

I’m here for the first time and want to register