Asociace ligových klubů házené

type

For

Colour

Strabag Rail Extraliga
2 products

KH ISMM Kopřivnice

Tradiční moravský klub KH ISMM Kopřivnice byl založen v roce 1959.

Vlastní haly se házenkáři dočkali v roce 1976, tedy v sezóně, kdy se áčku zdařil historický postup do I. ligy.

Hned v prvním roce jako nováček nejvyšší soutěže získala Tatra fantastickou druhou příčku za Duklou Praha. Dalšího výraznějšího úspěchu v domácí ligové soutěži Kopřivnice dosáhla v sezóně 1985/86, kdy skončila druhá, opět za Duklou.

Se společenskými změnami v roce 1989 došlo i na formování nové struktury tělovýchovy a sportu. V roce 1990 získal oddíl házené při TJ Tatra samostatnou právní subjektivitu a vznikl tak KH Tatra Kopřivnice. Další druhé místo dosáhla Kopřivnice v sezóně 1993/94, třetí místo v soutěžním ročníku 1994/95 a vrcholem byl pak titul mistra ČR v sezóně 1992/93.

 

Pohárová evropa

Tatra jako vítěz Čs. pohárů hrála 2x PVP IHF, ale také zásluhou vítězství v 1. lize a dalších soutěžích, ve všech evropských pohárech PMEZ, PVP, EHF i City Cupu. Také byla sparingpartnerem reprezentačnímu družstvu USA v přípravě na OH jak u nás, tak i na turné v USA. I její zásluhou má házená nejen v okrese, ale i v celém házenkářském světě dobrý zvuk.

V současné době se klub se svými odchovanci stabilizoval v extralize a ačkoliv má nejnižší rozpočet ze všech extraligových celků, skončil v posledním soutěžním ročníku na 6. místě (po základní části na 3.místě

 

Sign in

Forgot password

I’m here for the first time and want to register